Навчаюсь. Віват, колеги, математики!

Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
Вчитель під час перевірки знань за допомогою аудіопрограми

Навчаюсь на курсах у Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти, який носить славетне  і’мя  математика М.В. Остроградського, нашого співвітчизника. Його фразу: «Діти дивляться, але не бачать,  слухають, але не чують,»- цитую сама для себе дуже часто=) Сьогодні побувала у Полтавській гімназії № 17 на уроці у 9-му класі. Було чому повчитися=)Не вдаючись у подробиці методики, сформулюю декілька значущих особисто для мене моментів.

  1. Педагоги використовують інновації, не відкидаючи напрацювань. Це зрозуміло вже у тому, що у кабінеті дошки на всю стіну, проектор з презентацією просто нормальне доповнення уроку, а не центральна частина з «цяцьками», що можно зустріти на сучасних уроках. Заняття з повторення та підготовки до ДПА проводиться одночасно двома вчителями одразу у двох кабінетах.Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
  2. Діти не просто розв’язують задачі, але й обгрунтовують свою думку. Аналізують відповіді однокласників. Саме це допомогло команді гімназії у міських «Математичних боях» стати переможцем. Вчитель не уходить від аналізу помилок учнів перед «гостями» на уроці. Грамотно, толерантно, але категорично звертає увагу на недоліки. Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
  3. Урок — не є «виставою», підготовленою для глядача. Діти помиляються й не бояться цього, що свідчить про НОРМАЛЬНУ самооцінку, та систему роботи. На жаль, інколи відкриті уроки для глядачів перетворюються у непотрібний фарс. тут цього не було.Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
  4. Ми побачили перевірку знань різними методами: класичний — біля дошки, аудіо перевірка знань правил і теорем, аналіз практичних навичок за допомогою комп’ютерних тестів. Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
  5. Командна гра учнів на уроці поєднана з індивідуальним опитуванням і особистим внеском кожного, що підсумовується як оцінюванням групи, так і особистим, є й оцінка вчителя. Навчаюсь. Віват, колеги, математики!
  6. Найголовніше, на що я звернула увагу — це «командна гра» педагогів. Презентація роботи кафедри й кожного окремого вчителя відбувалася за підтримки колег й адміністрації. Це, на мою думку, є головною передумовою успіхів учнів цієї гімназії в математиці на самих різних рівнях. Саме цьому варто повчитися всім нам.

Дякую, шановні.

PS Не пишу імен та прізвищ, щоб не перетворювати замітку у звіт на педраді))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.