Навчання онлайн!! Бережись Корона — Вірус!

Що таке навчання онлайн=)

22.30 16.03.2020 Отримую повідомлення у Viber : «Світлана Єгорівна, Ви у зведеній таблиці не проставили, що я трудове виконала»… Вау, Дашуня, я ж вам надала доступ, запиши сама!

Ну так, виставила батькам на Facebook зведену таблицю із результатами виконання домашніх завдань, а трудове у Даші не записала! Третій день ми навчаємося онлайн. Школу лихоманить. Бо ніхто не розуміє, як довго буде тривати цей карантин. Як встановити обернений зв’язок, щоб реально можна було оцінити знання учнів.

Батьки хапаються за голову, що багато задано, але ніхто не знає як це робити. Я дивуюся переліку зі 150 завдань, які отримують у інших школах мої знайомі діти. Вдячна своїм колегам, які надають завдання дозовано=) і… заганяю своїх на групові голосові чати, щоб можна було провести хоч якійсь продуктивний урок=)

Інколи це навіть вдається=) Інтернет видає дивні звуки: співає, квакає, підвиває, починає працювати наче ехолот, кожну мою фразу дублюючи по два, три рази=) В мене на сайтах безліч тестів, навчальних уроків, презентацій, але… Ну не вірю я, що дитина може почитати просто так математику і розпочати розв’язувати. Може переоцінюю свою важливість, як учителя?… Але ми рухаємося у заданому напрямку!

Хто ж знав, що у п’ятому класі мої діти стануть своєрідними Нострадамусами, коли розповідали про онлайн уроки у майбутньому=) А наші перші математичні квести перетворяться у жорсткі тести з підготовки до ЗНО!

І хоча я, в принципі, була готова до навчання онлайн, застосувавши усі свої знання, роздобуті в інтернеті, на створення власних навчальних ресурсів, все ж таки, ситуація несподівано примусила активізуватися!

Два дні школа знаходилася на військовому положенні, вчителі терміново вивчали можливості різних навчальних онлайн платформ, створювали власні середовища, готували індивідуальні завдання. Я, навіть, зробила висновок, що ситуація з карантином примусить нас навчитися тому, чого, так чи інакше, уникали — користуванням онлайн ресурсами=)

Не знаю, як хто, но у мене ці три дні робочий день закінчувався о 22.30=) До цього часу, нарешті затихали нескінчені чат пересилки домашніх завдань, запитання, дзвінки батьків, коментарі колег… тощо=) Вночі мені снилися тести, календарні плани і … ЗНО великими літерами, бо кожний пропущений день навчання перед ЗНО я сприймаю, мов стихійне лихо.

Сьогодні зранку я вирішила, що мій клас не достатньо активно відгукується на виконання домашніх робіт з різних предметів. Мало того, що їх математикою дістала! Навіть ті, хто не здає її на ЗНО з переліку почав виконувати тренувальні тести… на всяк випадок=) Накапала я батькам. Благо, це тепер неважко зробити: просто зайти у групу та кинути зведену таблицю=) Батьки включили «чарівні пенделі» там, де на мої відьмацькі зілля вже з’явився імунітет…. і 11 Б придумав страшну помсту!

За один вечір вони терміново вирішили зробити усі домашки за три дні! Я працюю пунктом пересилки та реєстрації, відійти від компа не можу навіть на вечерю, а вони все шлють і шлють. Комп’ютер тихо стогне, смартфон парує, Інтернет гальмує… Мені вже перед колегами незручно=) Вірус відпочиває! Йому не пробитися через такий заслон активності онлайн.

Саме цікаве — почали працювати й ті, хто домашні завдання завжди робив зі скрипом! Мабуть, від великої кількості вільного часу=)

Три онлайн консультації, перевірка 15 робіт, звірка по 6 темам тестів, оформлення онлайн таблиці результативності. Розумію, що я не встигаю. Нарешті роблю таблицю в Googlе, відкриваю до неї доступ за посиланням і… прошу дітей самостійно відмічати, які домашки вони зробили. Ох, відкривається вона не у всіх!

Поступово починає підвисати LerningApps, і я розумію, що посилання на гру із лінійними рівняннями не працює! Але діти вже повідомлені, батьки чекають, терміново роблю в Googlе Forms новий тест, відправляю батькам 7 класників у чат посилання. Через годину одна з мам із вибаченням питає мене, як зареєструватися на Евриці, щоб надіслати тест, я пояснюю, що реєстрація не потрібна, просто треба занести прізвище на початку теста! Тиша… Потім вона несміливо мені пояснює, що прізвища писати нікуди. Дивлюся на сайт, дійсно! Я пропустила текстовий рядок! Вибачаюсь, переробляю. В цей час троє 11 класників надсилають мені свої запитання. Одному пишу, іншого не бачу, він стукає через час. Третій просить призначити побачення у мережі на утро, бо батьки вже заганяють спати. Карантин. Ще лише три дні!!!

23.20… «Світлано Єгорівно, я не зможу бути на онлайн уроці о 9.30, бо зараз я не в Україні, і у мене в цей час ніч…»

Із підслуханого… «Краще б ми на уроках сиділи, як такий карантин…»

Може й краще! Ви такі на уроках гарні! Наш математичний бій, який був нещодавно, але наче в іншому житті=) Так вже повелося, що усе наше життя — бій із самим собою, із життєвими обставинами.. Але ж варти виходити переможцем із будь-яких передряг!

Доброї ночі! Дорогі мої діти, колеги, батьки! Будемо здорові!… І Розумні! А головне — не губимо почуття гумору=)

І ніякі корони нас не злякають, навіть на вірусах=)) Посміхаймося частіше=)

З повагою, С.Є. Дякую за розуміння=)

Навчання онлайн!! Бережись Корона — Вірус!: 2 комментария

  1. Світлано Єгорівно! Респект вам!!!
    А я 18.03 так наонлайнічалась, замерзла, сидячи у своєму кабінеті, бо дома немає провідного, а 4G в телефоні не працює; що сьогодні трішки звалило, тепер лікуюсь, лежачи під ковдрочкою, п’ю чайок з лимоном.
    Побережіть себе, моя люба бджілко!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.